Lely przedstawia pierwszą na świecie prasę do ciągłego belowania

Ciągłe prasowanie polega na wykańczaniu i wyrzucaniu beli w momencie rozpoczęcia prasowania kolejnej beli. To łatwy sposób na sprasowanie dużej liczby wysokiej jakości bel przy jednoczesnej oszczędności paliwa i mniejszej eksploatacji maszyn. To zapewnia dobrą paszę dla zwierząt, komfort dla pracowników oraz większe zyski z pracy. Koncept Lely Welger CB to nowy rozdział w zbiorze pasz.

CIĄGŁA JAKOŚĆ
Najwyższa jakość paszy w bezpośredni sposób zależy od zapewnienia stałego poziomu gęstości. Prasa przez cały czas maksymalnie ściska bele, usuwając z nich tlen od samego początku pracy aż do momentu związania beli.

Po osiągnięciu pełnego rozmiaru bela przenoszona jest do tylnej części maszyny. W tym samym czasie rozpoczyna się formowanie kolejnej beli. Dzięki temu nasz system jako jedyny można nazwać systemem ciągłego prasowania.

CIĄGŁA WYDAJNOŚĆ
Podział funkcji w komorze belowania umożliwia ciągłą pracę nad belą, bez konieczności stosowania systemu buforowego. Eliminacja postojów, opóźnień i czasu oczekiwania na opróżnienie komory belowania to cechy wyróżniające koncept ciągłego prasowania.

Prasa jest mniej uzależniona od operatora i jego koncentracji na osiągnięciu maksymalnej wydajności. Sterowanie funkcjami prasy odbywa się w trybie automatycznym. Dlatego wydajność na poziomie od 110 do 130 bel na godzinę jest możliwa nawet podczas najbardziej pracowitych dni.

CIĄGŁY KOMFORT
Nigdy więcej zatrzymywania się, przyspieszania lub kołysania się prasy podczas jej pracy to także ogromna ulga dla operatora ciągnika, który w trakcie zbiorów pracuje pod presją czasu. Dzięki konceptowi ciągłego prasowania praca staje się dużo przyjemniejsza.

Łatwe przenoszenie i wyrzucanie beli w trakcie ciągłego prasowania sprawia, że zapomina się o belowaniu. Operator jest skoncentrowany na jeździe po polu i zbiorze pokosu w idealnie uformowane bele.

źródło: http://www.lely.com/